Skip to main content
egészségügyinformatika

Magyarország legjobb fejlesztőmérnökeit keresi a GE

Szerző: 2013. december 15.No Comments

„Kétszáz jól képzett fejlesztőmérnököt szeretne felvenni budapesti központjába a GE Healthcare. Egy tegnapi sajtótájékoztatón a vállalat bejelentette, következő generációs egészségügyi szoftverplatformjának magját magyar szakemberekre bízza.

11 milliárd forintos beruházással (5 milliárd forint saját tőkével és 6 milliárdos állami támogatással) alakul meg a GE Healthcare budapesti kutatás-fejlesztési központja. A GE Healthcare által indított négy éves projekt a Pannon Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint az Országos Onkológiai Intézet részvételével, konzorciumban jön létre, ezek az intézmények adják a tudományos hátteret a fejlesztésekhez.

Az egészségügyi berendezések által előállított információ jó részével ma nem tud mit kezdeni a szakma, mondta el a HWSW-nek a sajtótájékoztató után egy beszélgetésen Dr. Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési igazgatója. A fejlesztőközpont célja egy olyan platform létrehozása, amely az egészségügyi berendezésekből származó, óriási mennyiségű adat tárolására és feldolgozására alkalmas. „Nem túlzás azt állítani, hogy a GE Healthcare programja igazi áttörést hozhat az egészségügyben mind itthon, mind az egész világon.”

A program elindítói azt remélik, hogy az elektronikus beteg- és egészségügyi adatokra, valamint mutatókra építve az új rendszer segíteni fog megválaszolni az évtized egyik legfontosabb globális kihívását: hogyan lehet küzdeni az egészségügy folyamatosan növekvő kiadásai ellen, és eközben javítani az egész iparág minőségét és hatékonyságát, áll a cég közleményében.

A sajtótájékoztatón elhangzottak alapján az ország 200 legjobb fejlesztőmérnökét szeretné felvenni a kutatóközpontba a GE, ezeknek a szakembereknek a felkutatása és elcsábítása persze nem lesz egyszerű feladat, de a vállalat felkészült erre a kihívásra, mondta Dr. Reich Lajos, akinek szavaiból arra lehet következtetni, elsősorban Java-fejlesztőket szeretne soraiban tudni a GE Healthcare. „Ők egy inspiratív és kreatív munkakörnyezetben, a legjobb szoftverfejlesztőkkel együttműködve egy olyan lokális és globális projektnek lesznek részesei, amely igazi változást hoz a társadalmunknak. ” – hangsúlyozta Dr. Reich Lajos.”

—————

„A szervezők szerint a program egyedülálló lehetőséget kínál közel 180 szoftverfejlesztőnek, hogy a valaha megalkotott legfejlettebb egészségügyi informatikai rendszert kifejlesszék és teszteljék. A program elindítói azt remélik, hogy az elektronikus beteg- és egészségügyi adatokra, valamint mutatókra építve az új rendszer segíteni fog megválaszolni az évtized egyik legfontosabb globális kihívását: hogyan lehet küzdeni az egészségügy folyamatosan növekvő kiadásai ellen, és eközben javítani az egész iparág minőségét és hatékonyságát.

A szoftver a GE globális stratégiájának hangsúlyos eleme, ahogy a közlemény fogalmaz: „Az »Ipari Internet« célja, hogy összekapcsolja az embereket, az adatokat és a gépeket egy nyitott, globális hálózatban. Egy ökoszisztémát alkotnak a gépek egymással, illetve az emberekkel is képesek lesznek kommunikálni, sőt együttműködni. Az Ipari Internet bevezetése óriási lehetőségeket rejt magában, alapjaiban változtathatja meg a munkavégzést, és forradalmi áttörést jelenthet a hatékonyság és termelékenység területén. Míg a 90-es években az internet első hulláma, a fogyasztói internet csupán hangot adott a fogyasztóknak, addig a következő hullám, az Ipari Internet a gépek számára is analitikus intelligenciát kölcsönöz, így a gépek képessé válnak arra, hogy előre jelezzék, és megelőzzék a problémákat, azzal, hogy a megfelelő információt, a megfelelő emberhez a megfelelő időben juttatják el. Az egészségügyben az Ipari Internet fejlesztésének köszönhetően lényegesen gyorsabban és hatékonyabban jutnak életeket mentő információkhoz a szakorvosok és egészségügyi dolgozók.””

Forrás:
Magyarország legjobb fejlesztőmérnökeit keresi a GE; Bodnár Ádám; HWSW.hu; 2013. december 12.
A Skynet kistestvérének valódi neve: ipari internet; IT café; 2013. december 12.
Korábbi cikkünk:
Tizenegymilliárdos egészségügyi informatikai fejlesztés indul